NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY NEMOCÍ

Člověče, buď laskavý ke svému tělu, aby se tvá duše radovala, že v něm může žít. 

Terezie z Avily.

WHO (světová zdravotnická organizace) zveřejnila informaci, že každý čtvrtý pacient se léčí na následky z předchozího léčení.

 


Oficielně se uvádí, že v ČR ročně zemře 4.000 pacientů na předávkování léky - a to jsou jen přiznané případy. Kromě toho už i ministerstvo zdravotnictví přiznává, že stav lidí se stále zhoršuje jak po fyzické, tak i po psychické stránce.


 

Přitom přírodní léčba je ověřena tisíciletími - např. východní medicína, kde se lidé dožívají vysokého věku a netrpí civilizačními chorobami.


Co je a jak pracuje CELOSTNÍ MEDICÍNA

Celostní medicína je komplexně zaměřena na celého člověka.   Od klasické medicíny, která řeší pouze nemoc, se zásadně liší v tom, že nahlíží jak na nemoc, tak i na její příčiny. Dalším rozdílem je, že celostní medicína léčí výhradně přírodní cestou, kdežto klasická medicína používá léčivo vyrobené chemickou cestou. Tyto léky jsou sice velmi levné na výrobu,  zato však dost agresivní a s řadou vedlejších nežádoucích účinků. Léčba tímto způsobem často přechází až do chronického stádia. 


V současné době si lidé začínají čím dál  tím víc uvědomovat, že přírodní léčba je kvalitní, šetrná a vysoce účinná, že mnoho chorob se dá léčit tímto způsobem a není nutné sahat po agresivních lécích. Faktem je, že lékaře bychom měli vyhledat jen v krajním případě a  v ohrožení života. Toto si uvědomuje  i WHO a začíná celostní a alternativní medicíně hodně pomáhat:

-         plně podporuje přírodní léčebné metody

-         zajišťuje dostupnost cen (výroba přírodních léčiv je dražší než chemicky vyrobených  léčiv)

-         vytváří základ pro bezpečnost, kvalitu a účinnost  

-         kontroluje lékárny, protože i tady se objevují nekvalitní produkty, které se tváří jako přírodní léčba, přitom jsou vyrobeny chemickou cestou. Takové látky tělo nepřijímá,  nemají tedy žádné účinky.  Jsou sice  levné, ale jsou k ničemu. Pacient  tady opravdu vyhazuje peníze zbytečně.


 

Jak používá DIAGNOSTIKU celostní a klasická medicína

V celostní medicíně se používá diagnostika k určování příčin chorob a zdravotních problémů. Podle nich se pak hledají nejlepší řešení k odstranění příčiny. Dále se používá diagnostika ke kontrole, zdali byla zvolena správná cesta.


Klasická medicína používá vyšetření k určení nemoci, stanoví diagnózu, označí nemoc. Většina lékařů v klasické medicíně označuje příčinu nemoci  za DĚDIČNOU, nebo způsobenou  vysokým VĚKEM, to však nejsou PRAVÉ příčiny nemoci. 

Jaké jsou NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY CHOROB a ZDRAVOTNÍCH  problémů 

Nemoc je reakce a projeví se tehdy, když  vznikla nějaká příčina.  Pokud setrvává příčina, setrvává i nemoc, přestože je léčena. Taková nemoc prochází do chronického stadia, kdy se pacient léčí dlouhodobě a pravděpodobně se nikdy nevyléčí.  Takže pokud setrvává příčina, léčba spočívá  jen v potlačování a zmírňování příznaků.

 

PŘÍČINA č.1

KALCIFIKACE - VÁPENATĚNÍ

Kalcifikace je proces, při kterém se přebytečný vápník začne nekontrolovatelně usazovat v tkáních a cévách. Usazeniny ztvrdnou, tím vytvářejí různě velké útvary v podkoží, v cévách a uvnitř těla. Tyto útvary vyvolávají záněty, ty pak  další kalcifikaci, ta zase  vyvolá zánět a takto to pokračuje dál. Záněty jsou nebezpečné tím, že se pak často přesunou do nádorových onemocnění, způsobují onemocnění srdce a cév, jsou příčinou rozpadu chrupavek, zánětů kloubů. Proti kalcifikaci umíme zasáhnout vysoce účinnou přírodní metodou.

 

NÍZKÉ pH -  tvorba KYSELIN v těle

          Správné pH lidské krve :    7,35  -  7,45

          Správné pH  ranní moči :   7,1

Pokud se nám začnou kyseliny v těle tvořit ve vysoké koncentraci, nastává zásadní problém. Například již při hodnotě pH 6 se jedná o 10x silnější koncentraci kyselin v těle. 

Kyseliny „kradou" kyslík, tím se zpomaluje metabolismus, látková výměna.  Potrava se špatně zpracovává a tím dochází k pomalému  trávení. Pomalým rozkladem vzniká kvašení a hnití, což je vhodné prostředí pro nadměrnou tvorbu kvasinek, hub a plísní.  Kvasinky, houby a plísně jsou živé organismy, které potřebují pro sebe živiny. Množí se v kyselém prostředí a kradou živiny z těla. Kyseliny okrádají tělo až o 50% živin. V kyselém prostředí tedy buňky dostávají málo živin, tím rychleji odumírají. Aby se alespoň trochu chránili před kyselinami, začnou se obalovat tukem, a máme příčinu obezity. Nejhorší varianta je, když v kyselém prostředí začnou buňky mutovat. To vede k závažným onkologickým chorobám.  

Kyselé prostředí těla vyvolává řadu závažných chorob, proto je nutné udržovat tělo v neutrálním prostředí,  to znamená ve správném pH.

Důležitá informace: jakmile by  došlo k vychýlení pH lidské krve, člověk umírá.  Proto si tělo samo umí krev ředit pomocí tzv. pufrů.  Je-li však pufrů nedostatek, tělo to zařídí tak, že začne okrádat samo sebe. Začne nejprve ze zubů, poté z chrupavek a nakonec z kostí odebírat zásadité látky. Tím si sice na čas zachrání život, avšak za cenu, že začnou vznikat závažná poškození pohybového aparátu.

 

Jak kyseliny v těle vznikají ?

       -         stresové situace

     -        fyzická námaha

     -        chyby ve stravování

     -        nedostatek kyslíku

     -        nedostatečné rozmělňování potravy

     -        kouření

     -        nápoje s CO2

 

Jak kyselost neutralizovat ? 

Lidé si často myslí, že když budou užívat vápník, což je zásada, je problém vyřešen. To je omyl. Tělo neumí zpracovat uměle vyrobený vápník, ten se pak dostane do krevního řečiště a způsobuje kalcifikaci, další příčinu závažných nemocí. 

Je potřeba zneutralizovat kyseliny pomocí přírodní léčby a pak dodržovat zásady správného stravování a dostatečný přísun kyslíku.

 

PŘÍČINA č.2

TOXICKÉ LÁTKY

Jak se do těla dostanou toxické látky ? Cest je mnoho. Nejčastěji je to však z potravin, z oblečení, z ovzduší, z kosmetiky, z dlouhodobého užívání chemicky vyrobených léků.

Tělo si neumí s tak nebezpečným odpadem poradit, proto se odpad hromadí a hromadí.

Jak poznám, že mám v sobě toxické látky?  

Stačí se jen zadívat do očí, bělmo je první ukazatel nějakého problému, je-li bíle, vše je v pořádku. 

Další důležitý ukazatel je povrch jazyka.  Správně má být růžový bez povlaku, prasklin,  otlaků  a různých útvarů. 

Důležité jsou také nehty. Správný nehet má být růžový s jasně viditelným lůžkem bez skvrn a nerovností. Pokud tomu tak není, přítomnost toxických látek je jasná.

Co toxický odpad způsobuje ? Celou řadu zdravotních problémů a nemocí.

Je možné organismus detoxikovat ? Samozřejmě. Existuje jedinečná, jednoduchá a vysoce účinná přírodní metoda, s kterou celostní medicína umí pracovat.

 

PŘÍČINA č.3

INZULÍNOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ - METABOLICKÝ SYNDROM

Tato příčina je vysoce zákeřná, protože většina lidí ani neví, co to je a že tím trpí. Metabolickým syndromem dnes trpí 30% populace a to jsou jen ty zjištěné případy.  

Pro pochopení, co to vlastně je, použiji zjednodušené vysvětlení.

Vše, co sníme,  se ve složitém trávícím procesu zpracuje. Do krve se nám dostává glukóza, kterou musí zpracovat inzulín. Slinivka vyprodukuje potřebné množství inzulínu, ten má za úkol přeměnit glukózu v energii. Avšak tady se často stává problém. Pokud se nám v krvi objeví hodně glukózy, musí slinivka vyprodukovat hodně inzulínu. Čím víc glukózy, tím víc inzulínu. Čím víc inzulínu, tím větší hlad, čím větší hlad, tím víc jíme, čím víc jíme, tím víc glukózy. Nyní vyvstanou dva problémy. První je v tom, že glukózu, kterou inzulín nestačí zpracovat,  uloží v do tukových zásob (obezita), druhý problém je ten, že časté vysoké dávky inzulínu sníží citlivost buněk na inzulín. To vede k závažným chorobám, k rychlému stárnutí.

Celostní medicína tento problém umí řešit přírodní cestou, kdy dokáže regulovat hladinu inzulínu v krvi.

 

VISCERÁLNÍ A VNĚJŠÍ TUKY

Lidský organismus nezbytně potřebuje  nenasycené tuky, které jsou pro tělo prospěšné. Bohužel do těla se dostávají i tuky nasycené, které jsou pro náš organismus škodlivé, protože se nedokážou vázat. Tyto tuky se v těle usazují jak v podkoží, tak kolem orgánů a ucpávají cévy.   V těle se tak vytvářejí tukové zásobárny, které způsobují obezitu  a mnoho zdravotních potíží a nemocí.

Celostní medicína umí velmi šetrně spalovat tuky a čistit cévy.

 

 

 

"Cesta hledání zdraví se podobá cestě na vrchol hory"

vodopád.jpg
 
Moderní věda o výživě nám předkládá důkazy o tom, jak je nutné naši stravu doplňovat o vitamíny, minerály a další důležité živiny. Důvodů pro to je hned několik - znečištěné životní prostředí, nedostatečná kvalita potravin způsobená vyčerpáním půdy, způsob zpracování a uskladnění potravin, naše stravovací návyky, životní styl. S rostoucím věkem také klesá produkce hormonů a enzymů a snižuje se efektivnost metabolismu.      
 
 
Určitým východiskem mohou být kvalitní potravní doplňky.  
 
Chci dostávat aktuality 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one